ANASAYFA

ÖNEMLİ DUYURU: “ERA Chair Lideri” pozisyonu için son başvuru tarihi 31 Ekim 2022’ye kadar uzatılmıştır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

İBG’nin ilk Avrupa Birliği ERA Chairs projesi olan ve araştırma merkezinin “Nadir Hastalıklar Araştırma ve İnovasyon” alanında uluslarası bir mükemmeliyet merkezi olma yolunu hızlandıracak RareBoost’a hoşgeldiniz.

İzmir Biyotıp ve Genom Merkezi (İBG), altyapısı ve araştırma personeli açısından Türkiye’de istisnai olan, nispeten yeni kurulmuş bir ileri biyomedikal araştırma merkezidir.

İBG’nin araştırma odak noktalarından biri, Türkiye’de diğer ERA ülkelerine göre yaklaşık iki kat daha yaygın olan nadir hastalıklardır. IBG’nin bu alandaki çabaları, Avrupa Komisyonu tarafından, prestijli Ufuk 2020 ERA Chairs fonu verilerek takdir edildi (#952346).

2,5 milyon Euro ile finanse edilen RareBoost projesi kapsamında, IBG’de uluslararası alanda tanınan bir nadir hastalıklar uzmanı istihdam etmesi hedefleniyor. Bu ERA Chairs Lideri, IBG’nin ‘Nadir Hastalıklar Birimi’ne altı yıla kadar liderlik edecek ve merkezimizin nadir hastalık araştırma ve inovasyonunda uluslararası mükemmellik düzeyine doğru ilerlemesine rehberlik edecek. Bu ilk aşamada, 1 Ekim 2020’den sonra bize katılacak, nadir hastalık araştırmalarında güçlü bir geçmişe sahip kıdemli bir bilim insanı arıyoruz. Gereksinimler ve prosedürler hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Ancak bu; IBG’nin Nadir Hastalıklar Birimi’ni, nadir hastalıklarla ilgili araştırma, inovasyon ve bilgi için önemli bir merkez yapmanın sadece bir adımı olacaktır. Bu hedefe ulaşmak için, geniş bir topluluğu bizimle ortaklaşa çalışmaya davet ediyoruz:

Temel ve klinik araştırmacılar ve endüstri ortakları: IBG, bu hastalıkları daha iyi anlamak, ve tanı ve tedavi yöntemlerini iyileştirmek için nadir hastalıkların tüm yönleri üzerinde çalışan tüm araştırmacılarla işbirliği ve etkileşime açıktır.

Hastalar ve hasta dernekleri: IBG’nin amaçlarından biri nadir hastalıklarla ilgili en son bulgular, teşhis ve tedaviler hakkında bilgi toplayarak, bunları tüm hastalara ve ailelerine açık ve anlaşılır bir şekilde sunmaktır. Tüm bu bilgileri derlemek ve düzenlemek için yardımlarınız memnuniyetle karşılanacaktır.

Medya ve hükümet personeli: IBG, halkın nadir hastalıkları daha iyi anlamasına ve hastaların yaşam kalitesini iyileştirmek için neler yapılabileceğini anlamaya yardımcı olmak istiyor. Sorularınız, tartışmalarınız, önerileriniz vb. için lütfen bizimle iletişime geçin.