ERA CHAIR ÜYELERİ

ERA CHAIR LİDERİ

Prof. Dr. Uğur Özbek Rareboost’un ERA Chair lideridir. Projenin 3. ve 4. çalışma paketleri kapsamında İBG’nin Nadir Hastalıklar alanında araştırma ve sosyal beceri kapasitesinin artırılması için proje ekibi ile birlikte çalışmaktadır.

İŞ PAKETİ LİDERLERİ

Dr. Gerhard Wingender RareBoost’un proje koordinatörüdür. Projenin 1. çalışma paketine liderlik etmektedir. Ayrıca, İBG’de grup lideri olarak görev yapan Dr. Wingender, doğal ve kazanılmış bağışıklık konularında 20 yılı aşkın deneyime sahip başarılı bir immünologdur.

Prof. Dr. Neşe Atabey projenin 2. çalışma paketine liderlik etmektedir. Ayrıca İBG’de grup lideri ve Temel ve Çeviri Araştırma Programının direktörü olan Dr. Atabey, daha önce, DEU Tıp Fakültesi’nin dekan yardımcısı ve İBG’nin (2014-2018) müdür yardımcılığı gibi önemli görevleri üstlenmiştir. Dr. Atabey, kanser biyolojisi alanında 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Biobankalama altyapısının Türkiye ve İBG’de kurulmasına katkıda bulunmuştur. BBMRI.Tr’nin ulusal koordinatörü ve Avrupa biyo-banka platformu BBMRI-ERIC’in irtibat kişisidir.

Prof. Dr. Mehmet İnan projenin 5. çalışma paketine liderlik etmektedir. Hem akademik hem de özel sektörde protein mühendisliği ve rekombinant protein üretiminde 25 yıllık deneyime sahip olan Dr. İnan, İBG’de Biyo-Farma ünitesinin lideridir ve beş ABD patenti almıştır (ikisi proses aşamasında). Dr. İnan, daha önce Akdeniz Üniversitesi Gıda Güvenliği ve Tarımsal Araştırma Merkezi Direktörlüğü’nü de yürütmüştür.

Doç. Dr. Duygu Sağ projenin 6. çalışma paketine liderlik etmektedir. İBG’de grup lideri olarak görev yapmaktadır ve özellikle tümörlerde makrofaj polarizasyonunun rolü konusunda tanınmış bir uzmandır. Dr. Sağ, 2018 yılında UNESCO/L’Oreal tarafından verilen uluslararası ‘Yükselen Yetenek Ödülü’ne layık görülmüş ve UNESCO’nun hem ülke içinde hem ülke dışında düzenlediği “Bilimde Kadın” sosyal yardım etkinliklerinde aktif bir üye olarak yer almaktadır.

PROJE YÖNETİM OFİSİ

RareBoost’un Yönetim Ofisi yedi kişiden oluşmaktadır. Bunlar arasında; Dr. Wingender, İBG Proje Ofisi departman yöneticisi Çetin Akın, Beliz Özüt ile bir sekreter, bir Eğitim Ofisi çalışanı ve iki İletişim Ofisi çalışanı yer almaktadır. Yönetim Ofisi RareBoost’un idari, hukuki ve mali süreçlerini etkili bir şekilde yöneterek projenin başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlamaktan sorumludur.