ERACHAİR ÜYELERİ

ERA CHAİR LİDERİ

Prof. Dr. Uğur ÖZBEK Rareboost’un ERA Chair lideridir ve projenin, 3. ve 4. çalışma paketleri kapsamında IBG’nin nadir hastalıklar alanında araştırma ve sosyal beceri kapasitesinin artırılması için proje ekibi ile birlikte çalışacaktır.

İŞ PAKETİ LİDERLERİ

Dr. Gerhard Wingender RareBoost’un proje koordinatörüdür, ve 1. çalışma paketine (Proje Yönetimi) liderlik edecek. Dr. Wingender IBG’de grup lideridir, ve doğal ve kazanılmış bağışıklık konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahip başarılı bir immünologdur.

Prof. Dr. Neşe Atabey çalışma paketi 2’ye liderlik edecek (ERA Başkanının işe alınması). Dr. Atabey, IBG’de grup lideri ve Temel ve Çeviri Araştırma Programının direktörüdür. Daha önce, DEU Tıp Fakültesi’nin dekan yardımcısı ve IBG’nin (2014-2018) müdür yardımcılığı görevlerini sürdürdü. Dr. Atabey, kanser biyolojisi alanında 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Biobankalama Altyapısının Türkiye ve IBG’de kurulmasına katkıda bulundu. BBMRI.Tr’nin ulusal koordinatörü ve Avrupa biyo-banka platformu BBMRI-ERIC’in irtibat kişisidir.

Prof. Dr. Mehmet İnan çalışma paketi 5’e liderlik edecek. Hem akademik hem de özel sektörde protein mühendisliği ve rekombinant protein üretiminde 25 yıllık deneyime sahip olan Dr. İnan, IBG’de Biyo-Farma ünitesinin lideridir ve beş ABD patenti almıştır (ikisi proses aşamasında). Dr. İnan, daha önce Akdeniz Üniversitesi Gıda Güvenliği ve Tarımsal Araştırma Merkezi Direktörüydü.

Dr. Duygu Sağ çalışma paketi 6’ya liderlik edecek. IBG’de grup lideridir, ve tümörlerde makrofaj polarizasyonunun rolü konusunda tanınmış bir uzmandır. Dr. Sağ, 2018 yılında UNESCO / L’Oreal’in uluslararası ‘Yükselen Yetenek Ödülü’nün sahibidir, ve UNESCO’nun ülke içinde ve dışında “Bilimde Kadın” sosyal yardım etkinliklerinin aktif bir üyesidir.

PROJE YÖNETİM OFİSİ

RareBoost’un Yönetim Ofisi yedi kişiden oluşmakta. Bunlar arasında; Dr. Wingender, IBG Proje Ofisi departman yöneticisi Çetin Akın, Beliz Özüt ile bir sekreter, bir Eğitim Ofisi çalışanı ile iki İletişim Ofisi çalışanı yer almaktadır. Yönetim Ofisi projenin idari, hukuki ve mali yönlerini yürütmekten sorumlu olacak.